Nasi trenerzy

Joanna Sakowicz-Kostecka
(trenerka- konsultantka. Konsultacje w Krakowie i w Warszawie.)

joanna_sakowiczkostecka

Była profesjonalna zawodniczka, najwyżej notowana na 138. miejscu światowego rankingu tenisistek WTA. Wielokrotna mistrzyni oraz reprezentantka Polski, najwyżej notowana polska tenisistka na świecie (sierpień 2003). Drużynowa mistrzyni Europy w tenisie (2002), vicemistrzyni (2001, 2003) oraz brązowa medalistka (2005). Brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Europy juniorów do lat 16 (2000), ćwierćfinalistka Australian Open juniorów (2001). Zwyciężczyni 3 turniejów ITF, w tym z pulą nagród $25.000 w czeskim Przerowie. W karierze pokonala m. in. Petrę Kvitovą, Verę Zvonariovą, Zheng Jie, Anabel Medinę Garrigues, Ivetę Beneszovą, Andreę Hlavaczkovą oraz brała udział w eliminacjach do wszystkich turniejów wielkoszlemowych. W latach 2000-2005 reprezentowała Polskę w Pucharze Federacji oraz podczas Letniej Uniwersjady w Bangkoku w 2007 roku. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie z tytułem magistra wychowania fizycznego, trener tenisa II klasy, doktorantka AWF w Krakowie. Prezes UKT "Winner" Kraków, komentatorka tenisa w telewizji Eurosport, od 2013 roku współpracuje również z TVP Sport. Licencjonowana dyrektor turniejów.

Michał Kostecki
(trener- konsultant. Indywidualny trener Karola Palucha)

michal_kostecki

Były zawodnik, klasyfikowany w światowym rankingu ATP, młodzieżowy vicemistrz Polski, brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów w grze mieszanej. W karierze pokonał takich zawodników, jak Dawid Olejniczak, Radosław Nijaki, Mariusz Zieliński czy Michał Gawłowski - wielokrotnych mistrzów i medalistów Mistrzostw Polski seniorów. W zawodzie trenera od 2002 roku. W swojej pracy odnosi liczne sukcesy. Jego podopieczni zdobywali złote medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, w tym seniorów. Obecnie trener Karola Palucha, medalisty Mistrzostw Polski, najzdolniejszego młodego tenisisty z Małopolski.
Michał Kostecki jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie z tytułem magistra wychowania fizycznego oraz trenerem tenisa II klasy. Członek Zarządu Małopolskiego Związku Tenisowego.

Konrad Marek
(trener indywidualny Magdaleny Świerczyńskiej)

konrad_marek

Pracę trenera łączy z występami w turniejach w barwach Uczniowskiego Klubu Tenisowego "Winner" Kraków.
Brązowy medalista Mistrzostw Polski do lat 12 (indywidualnie), a także Drużynowy Mistrz Polski młodzików w zespole KS "Grzegórzecki" Kraków. W kategorii skrzatów i młodzików był notowany w ścisłej czołówce tenisistów naszego kraju. Wielokrotny uczestnik prestiżowych turniejów Supermasters. Siedmiokrotny złoty medalista Mistrzostw Małopolski w różnych kategoriach wiekowych.
Trener czołowej polskiej skrzatki Magdaleny Świerczyńskiej.
Aktualnie student II roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Barbara Gajecka
(instruktorka grup rekreacyjnych)

Basia Gajecka

W tenisa gra od 6. roku życia i może pochwalić się dwukrotnym mistrzostwem Śląska do lat 10, drużynowym mistrzostwem Polski do lat 12 z klubem ChTT Chorzów oraz powołaniem do kadry Polski skrzatek. Wygrała też 25 Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych w różnych kategoriach wiekowych.
Aktualnie studentka III roku AWF w Krakowie na wydziale wychowania fizycznego o specjalności trener personalny. W zawodzie instruktora od 3 lat, obecnie w trakcie specjalizacji trenerskiej z tenisa.

Małgorzata Gosek
(instruktorka grup rekreacyjnych i Tenis10)

Basia Gajecka

Przygodę z tenisem zaczęła w wieku 11 lat w klubie tenisowym AVIA Świdnik, dla którego zdobyła kilkukrotnie vice-mistrzostwo województwa lubelskiego w grze singlowej i deblowej. Wielokrotna finalistka Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych oraz zwyciężczyni kilku turniejów WZT w różnych kategoriach wiekowych. Pełniąca funkcję grającego kapitana drużyny AWF Kraków, która dwukrotnie sięgała po zwycięstwo w 2015 i 2016r. w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Akademickiej. Poza tenisem może pochwalić się zdobyciem brązowego medalu w mikście na Mistrzostwach Polski w Rackethlonie w 2015r. Od 2014r. pracuje w zawodzie instruktora tenisa z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie z tytułem licencjata wychowania fizycznego ze specjalnością Trener Personalny, aktualnie studentka I roku SUM oraz uczestniczka specjalizacji trenerskiej z tenisa.

Rafał Rynczarski
(instruktor grup rekreacyjnych i Tenis10)

Basia Gajecka

W tenisa gra od 7. roku życia. Przez całą karierę zawodniczą związany z klubem TS Czarni Góral Żywiec. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie z tytułem licencjata wychowania fizycznego ze specjalnością Trener Personalny . W zawodzie instruktora od 2012 r. Aktualnie w trakcie specjalizacji trenerskiej z tenisa.