O nas

Jesteśmy byłymi tenisistami, którzy po zakończeniu swoich zawodowych karier postanowili przekazać zdobyte umiejętności i doświadczenie wszystkim miłośnikom białego sportu. Naszym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania tej niezwykle popularnej dyscypliny zarówno wyczynowo jak i również rekreacyjnie.

Tenis to nie tylko świat zawodowego sportu, blichtru i życia w błysku fleszy, ale przede wszystkim możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie bliskich przyjaciół i znajomych. Specyfika tej dyscypliny pozwala na harmonijny rozwój wszystkich partii naszego ciała a możliwość gry przez cały rok sprawia, że nigdy nie trzeba rezygnować z tej szczególnie atrakcyjnej formy ruchu.

Tenis to również niepowtarzalna szansa na zdobycie dobrego wykształcenia a w konsekwencji podjęcia zadowalającej pracy. Wielu zawodników i zawodniczek będących w czołówce Polski, którym nie dane było odnosić międzynarodowych sukcesów z powodzeniem podejmowało studia na amerykańskich uczelniach i otrzymywało stypendia.

Przede wszystkim jednak, tenis to piękna dyscyplina sportu, popularna i od niemal 200 lat obecna na całym świecie. Dzięki grze, zwiedziliśmy kawał świata, poznaliśmy fascynujących ludzi, nauczyliśmy się języków obcych i radziliśmy sobie w różnych sytuacjach życiowych. Możliwość obcowania z najlepszymi przedstawicielami tej dyscypliny na świecie powoduje, że mamy i przede wszystkim chcemy dzielić się tym, co udało nam się przez te lata gry osiągnąć i nauczyć. Naszą wiedza doceniana jest przez dziennikarzy największych sportowych mediów w Polsce gdzie często występujemy w roli ekspertów i komentatorów.

Niech ta tenisowa przygoda, którą my zaczęliśmy kilkanaście lat temu będzie kontynuowana przez Was i kolejne pokolenia entuzjastów tenisa.

Joanna Sakowicz-Kostecka
prezes UKT "Winner" Kraków

Michał Kostecki
założyciel Szkoły Tenisowej "Winner"

tagi: nauka tenisa kraków, tenis kraków, lekcje tenisa kraków