FAQ

Gdzie odbywają się treningi w Szkole Tenisowej „Winner”?

Treningi odbywają się:
- w okresie październik- kwiecień w hali tenisowej AWF Kraków, al. Jana Pawła II 78
- w okresie maj- wrzesień- w Centrum Tenisowym Politechniki Krakowskiej ul. Florera 1.
Zajęcia niektórych grup przez cały sezon odbywają się w hali AWF.

Ile trwają zajęcia w Szkole Tenisowej „Winner”?

W zależności od deklaracji uczestnika (rodzica lub opiekuna), zajęcia trwają: 60 min. 90 min lub 120 min. Jest możliwość wyboru zwielokrotnionej liczby zajęć w ciągu tygodnia, np. 2 x 60 min.

Czy muszę kupować rakietę, żeby brać udział w zajęciach?

Nie ma takiej potrzeby. Każda osoba rozpoczynająca naukę gry w tenisa w naszej Szkole ma zapewniony bezpłatne wypożyczenie rakiety na czas zajęć. Po pewnym czasie zalecamy jednak kupno własnego sprzętu. Z przyjemnością doradzimy jaką rakietę należy wybrać.

Co się dzieje w przypadku, kiedy trening z różnych przyczyn nie może się odbyć?

Jeżeli trening nie może się odbyć z powodu opadów deszczu (dot. Gry na kortach otwartych), awarii w hali lub innych zdarzeń losowych, Szkoła zapewnia odrobienie tych zajęć w innym terminie. Takie treningi odbywają się wtedy wyłącznie w weekendy, w godzinach dopołudniowych po wcześniejszym poinformowaniu grających przez instruktora prowadzącego daną grupę.

Co się dzieje, jeśli z różnych przyczyn nie mogę przyjść na trening?

Sytuacja jest różna w zależności od tego, w jakim trybie bierze się udział w zajęciach:
- tryb grupowy: trening niestety przepada. (Cykliczne zajęcia wymagają od Szkoły wcześniejszej rezerwacji hali oraz trenera a tym samym opłacenie usług z góry.)
- tryb indywidualny- jeżeli nieobecność zgłoszona jest w ostatniej chwili, pobierana jest pełna opłata za trening. Jeżeli nieobecność jest zgłoszona min. 4 godz. przed planowanym treningiem, to wtedy pobierana jest opłata za kort, 60 zł. Można też odstąpić zajęcia komuś z rodziny lub znajomym 🙂

Czy można odrobić nieobecność na treningu?

Tak, ale tylko wtedy jeśli w grupie o zbliżonym poziomie gry i podobnym wieku uczestników będzie wolne miejsce.

W jakim wieku dziecko powinno rozpocząć grę w tenisa?

Optymalnym wiekiem do rozpoczęcia gry w tenisa jest 6. albo 7. rok życia. Jeśli zauważymy, że dziecko pod względem motorycznym prezentuje zdolności ponadprzeciętne, można zaproponować udział w zajęciach również 5. latkowi.

Jakie buty są odpowiednie do gry w tenisa?

Buty do gry w tenisa powinny mieć płaską podeszwę, nierysującą nawierzchni. Do gry na kortach ceglanych najlepsze jest obuwie z protektorem w tzw. jodełkę, która zwiększa przyczepność do nawierzchni i zapobiega niekontrolowanym poślizgnięciom. Do gry na kortach twardych lepiej użyć obuwia z bardziej płaskim protektorem. W żadnym wypadku nie należy grać w tenisa z butach do biegania! Taki but nie jest przystosowany do szybkich zmian kierunków biegu i nie jest w stanie stabilne utrzymać stopy. Grozi to bardzo poważnymi kontuzjami.

Jaki strój jest najlepszy do gry w tenisa?

Każdy strój sportowy, który nie krępuje ruchów jest odpowiedni do gry w tenisa. Należy pamiętać, że w większości klubów tenisowych jest zakaz gry bez podkoszulków, nawet w bardzo upalnie dni 